HER ÇOCUK ÖZELDİR
13.03.2020

Didim Mahir Özgür Damar ilköğretim okulu öğrencileri  “Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü” etkinlikleri kapsamında Didim Özel Çağrı Rehabilitasyon Merkezinde özel çocuklarla bir araya geldi.

Down Sendromu konusunda farkındalık oluşturmak adına düzenlenen etkinlik kapsamında, pastel ve sulu boyalarla resim yaparak eğlenen çocuklar parmak baskı çalışması ile de Atatürk Portresi yaptı.

“ AMACIMIZ ÇOCUKLARA FARKINDALIK BİLİNCİ AŞILAMAK”

Öğrencilere Toplumda bilinç ve farkındalık aşılama adına bir şeyler yapmak istediklerini bu amaçla böyle bir çalışma yaptıklarını kaydeden Mahir Özgür Damar İlköğretim okulu öğretmenleri “Biz aslında bunu 21 Mart’ta yapmayı düşünmüştük ama gündemde olan salgın nedeniyle okullar o tarihlerde tatil olacağından şimdi yaptık. Farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinlik yaptık. Onların eğlenmesi, güzel vakit geçirmeleri, tamamen bu günü onlara ayırıp Down Sendromu haftası dolayısıyla yapmış olduğumuz bir çalışmaydı” diye konuştu

“ANLAMLI VE KEYİFLİ BİR ETKİNLİK OLDU”

Didim Özel Çağrı Rehabilitasyon Merkezi eğitimcilerinden Mustafa Can Kılıç ise “ çok keyifli ve anlamlı bir etkinlik olduğunu belirterek, Mahir Özgür Damar İlköğretim okulu öğretmenlerinin küçük yaştaki çocuklarımıza bu bilinci aşılamak adına yaptığı etkinliğimiz anlamlı ve bir o kadar da keyifli geçti. Çocuklarımızın samimiyeti ve masumiyeti gözlerinden okunuyordu. Bu ana tanık olmak bile çok gurur verici bu yüzden Mahir Özgür Damar İlköğretim okulu öğretmen ve öğrencilerine gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

HABER: OKTAY ÇİFTÇİ

669 defa okundu.