DİDİM’DE U’MUTLU BİR GECE
07.03.2020

Didim ve Yöresi Engelliler Derneğinin öncülüğünde Yıldıray Sezer Dans Akademisi ve Özel Didim Çağrı Eğitim Merkezinin katkılarıyla engelli çocukları olan ihtiyaç sahibi iki aileye destek olmak amacıyla “Bir umut da sen ol” adıyla "Canlı müzik, tango ve Latin dans Show ile farklı çekilişlerin olduğu yemekli etkinlik düzenlendi

Grand Didima Otelde düzenlenen geceye Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş, Yönetim kurulu üyeleri, dernek çalışanları ve üyeleri, Özel Didim Çağrı Eğitim Merkezinin öğretmen ve öğrencileri, Didim CHP Kadın Kolları Başkanı Arzu Kurt, Didim Atatürkçü düşünce derneği Başkanı Türker Bacaksız ve yönetimi, Didim Çocuk Akademisi İşetme Sahibi Eda Demir ve ailesi, Tüm emekliler sendikasın Başkanı Haydar Pınarbaşı ve şube başkanı Yücel Erdoğan, Didim Eğitim-sen Yöneticileri, Didim Konyalılar Derneği başkanı Selçuk Kütük ve Yönetimi, Didim Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Başkanı Selma Özöğremen ve çok sayıda iş adamı ile Didimli katıldı.

Etkinlikte konuşan Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş, bu tür etkinliklerde her zaman yer almaktan mutluluk duyduklarını belirterek Didim dans akademisi sahibi Yıldıray Sezer’in iki engelli aileye yönelik bir organizasyon düzenlemek istediklerini bildirmesi üzerine Dernek olarak bütün imkanlarını sunduklarını ifade etti. Altıntaş, “bir cümlede engelli geçiyorsa bizim için akan sular durur o konuda elimizden gelen her şeyi yapmaya başlarız. Gücümüzün yetmediği yerde yerel ve idari yönetimlerden destek istiyoruz. Onlar da ellerinden geleni yapıyorlar. Didim bu konuda gerçekten takdire şayan, engelliler konusunda duyarlı bir şehir Didim” dedi.

“SİZLERLE OLMAKTAN ONuR DUYDUK”

Özel Didim Çağrı Eğitim Merkezini müdürü Ali Turgut ise böyle bir etkinlikte bulunduklarından gurur duyduklarını belirterek, “ okul olarak her zaman böyle anlamlı ve farkındalık oluşturacak etkinliklerde yer almaktan gurur ve mutluluk duyarız. Engelli ve Yardıma muhtaç kimseler için bir arada olup onların dertlerine ortak olmak isteyen, siz değerli dostlarla bir arada olmaktan onur duyduk. İyi ki varsınız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BAĞIŞ DOLU BİR GECE OLDU

Gecede müzikli eğlence ve dans gösterilerinin yanı sıra hediye çekilişi için bilet satışı yapıldı, bilet satışı ve yemekten elde edilen gelir ailelere bağışlanacağı bildirildi. Ayrıca Didim’de işletme sahibi Zeynep Duman da Didim ve Yöresi Engelliler derneğine bir adet akülü sandalye bağışında bulundu.

CHP Didim İlçe Kadın Kolları Başkanı Arzu Kurt, Trabzon Olimpiyat Spor Kulübü bedensel engelliler takımı adına Dernek Başkanı Bedri Altıntaş’a teşekkür plaketini verdi.

HABER: OKTAY ÇİFTÇİ


777 defa okundu.