DİDİM SANAT PLAFORMU İLK KONGRESİNİ YAPTI
07.08.2019
    Didim Sanat Platformu Geçtiğimi Cumartesi Günü ilk kongresini yaparak başkanını seçti. Kurucu Başkan Eğitimci-Yazar Ali Gençli’nin aday olmadığı seçimlerde oy birliği ile Şair Hüseyin Zeybek  Başkanlığa,  Şair –Yazar  Nevin Işık’ta Başkan Yardımcılığına seçildiler.
     Yapılan seçimlerin ardından yaptığı konuşmada, gösterdikleri teveccühten ötürü üyelere teşekkür eden Şair Hüseyin Zeybek; Didim’de kültür-sanat adına üretiler yapabilmek ve eserlerini sanatseverlerle buluşturmak  için oluşturdukları platformun her gün biraz daha gelişerek büyüyeceğini ve hedeflerinin tüm Didimli sanatçıları bu platformun çatısı altında buluşturmak olduğunu belirtti. Didim’de yaşayan sanatçılara  katılımları için çağrıda bulundu. Zeybek “ Belediye Başkanımız Sayın Deniz Atabay’ın katkıları için ve sanata ve sanatçıya gösterdiği duyarlılık için ayrıca teşekkür ederim.” dedi.
    Eğitimci-Yazar Zeynep Eman da görüşlerini;  Biz kitapçı değiliz,
Didim yazarlar standında biz Didim’de uzun süre kalan, evlerimiz olan yazlıkçılara belediye başkanımız jest yapmış. Bize yer göstermiş. Dönüşümlü olarak kitaplarımızı imzalıyoruz. Kitaplar bizim evlatlarımız gibidir. Biz ilk kitap yayınevinden gelince oturup ağlarız. Duygular sel olur akar. Aynı yeni bir bebek doğmuş hissine kapılırız. Arkadaşlarım bile ağlamıştı sevinçten. Biz kitapçı değiliz kitap alıp satmıyoruz duygu düşünce hislerimiz olumlu mesajlarımız var o sayfalarda. Aynı duygularda olan çok insan var. Hikâyelerimin aynısını ben yaşadım diyen öyle çok ki.  Ben hikâyelerimde arkadaşlık, sevgi, kardeşlik, komşuluk, insan sevgisi, hayvan sevgisi, merhamet gibi konuları işledim. Bu platformun bir üyesi olarak kitaplarımızı okurlarımızla buluşturmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Şeklinde açıkladı.
      Kurucu Başkan Ali Gençli  toplantının açılışında; Didim’in kültür hayatına yeni bir soluk getirmek amacıyla Engelsizler Haftası içinde başlattığımız yerel sanatçılar imza günleri sırasında başlattığımız platform çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Didim Sanat Platformu olarak gerçekleştirdiğimiz  Didim Sanat Platformu 1. İmza Günleri /2019 etkinliğimiz sanatsever konuklarımız tarafından büyük ilgi görmektedir. Bu da bizi mutlu kılmıştır. Belediye Başkanımız Sayın Deniz Atabay’ın  bize destek vermesinden son derece memnunuz. Yakın bir gelecekte Didim Sanat Sokağı’nın oluşturulmasıyla sanatçıların eserlerini paylaştıkları  kültür-sanat çekim merkezine dönüşecektir. Şeklinde konuştu.
1651 defa okundu.